Povinné ručení motocyklu na sezonu

13. 10. 2016

Všichni asi víme, že povinnost mít uzavřené povinné ručení platí i pro motocykly. Víte ale, že pojištění odpovědnosti z provozu jednostopého vozidla je možné sjednat pouze na část roku? Většina jezdců využívá svůj stroj pouze v době příznivého počasí a to nejčastěji v teplejších měsících roku, tak proč platit za povinné ručení motocyklu i přes zimu?
Mezi motocykly můžeme zařadit všechny jednostopé dopravní prostředky nejen cestovní a silniční motocykly ale i městské skútry. Možnost pojistit se pouze na určité období lze i u dalších sezonních prostředků jakými jsou tříkolky či čtyřkolky. Nespornou výhodou je možnost volby měsíců od kdy do kdy chci být pojištěný. Dlužno dodat, že na sezonu lze uzavřít jak povinné ručení tak i havarijní pojištění se všemi jeho výhodami. Budete tak kryti nejen pro případ že škodu způsobíte Vy, ale také pro případ krádeže, vandalismu, působení živlů a způsobení škody na Vašem stroji.

DALŠÍ NOVINKY A AKTUALITY

  • Pojištění Vašeho majetku se nevyplatí podceňovat. Pojištění Vašeho majetku se nevyplatí podceňovat. 12. 04. 2017

    Pojištění majetku je jeho vlastníky velmi často podceňováno. Většina lidí si myslí, že je zbytečné vydávat peníze za pojištění nemovitosti, protože ho stejně nevyužijí, a pokud by se jim přece jen něco s jejich majetkem stalo, pojišťovna jim škodu nezaplatí. Je to totiž častý mýtus, který se šíří z řad šetřílků, kteří buď nikdy žádné pojištění neměli,  a nebo si pojistili jen část svého majetku ve snaze ušetřit na pojistném co nejvíce. Když poté řešili nějakou škodní událost, bohužel zjistili, že jim škoda vznikla rizikem, které nemají pojištěno, protože by je pojistka stála o pár korun více.

  • Povinné ručení Povinné ručení 31. 08. 2016

    Povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla má za cíl chránit třetí osoby jak na zdraví, tak na majetku v případě způsobení škody provozem vozidla. Ze zákona musí být pojištěno každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě dopravní nehody jsou z povinného ručení hrazeny škody způsobené pojistníkem.

  • Havarijní pojištění Havarijní pojištění 12. 06. 2016

    Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení pojištění dobrovolné. Nikdo a nic nás nemůže nutit si vozidlo pojistit, i přesto je dobré toto pojištění mít. Zatímco pojištění odpovědnosti za provoz vozidla kryje škodu na zdraví či majetku pouze poškozeným, havarijní pojištění kryje škodu, která vznikne nám. V případě že způsobíme dopravní nehodu a poškodíme si vlastní vozidlo pojišťovna nám vzniklou škodu uhradí.