Havarijní pojištění

12. 06. 2016

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení pojištění dobrovolné. Nikdo a nic nás nemůže nutit si vozidlo pojistit, i přesto je dobré toto pojištění mít. Zatímco pojištění odpovědnosti za provoz vozidla kryje škodu na zdraví či majetku pouze poškozeným, havarijní pojištění kryje škodu, která vznikne nám. V případě že způsobíme dopravní nehodu a poškodíme si vlastní vozidlo pojišťovna nám vzniklou škodu uhradí.
Havarijní pojištění však nekryje pouze následky námi zaviněné nehody na našem voze. Pojistná smlouva se zpravidla uzavírá ve formě All Risk a to znamená že jste kryti proti všem možným rizikům jako je havárie, odcizení, živel či vandalismus.
Pojištění je však možné různě kombinovat a v případě, že vozidlo pravidelně garážujete je možné se pojistit pouze proti havárii atd.
Stejně jako u povinného ručení i u havarijního pojištění existují různé stupně bonusů za bezeškodní průběh, které ovlivňují cenu pojištění.
Další složkou ceny je spoluúčast tedy částka kterou se v případě vzniklé pojistné události pojistník podílí na úhradě škody nejčastěji ve výši 5 nebo 10% ze vzniklé škody.
K havarijnímu pojištění lze sjednat mnoho doplňkových pojištění jako je pojištění výhledových skel či pojištění zavazadel na cesty nebo mnoho asistenčních služeb, které samostatně nejdou sjednat.

DALŠÍ NOVINKY A AKTUALITY

  • Pojištění Vašeho majetku se nevyplatí podceňovat. Pojištění Vašeho majetku se nevyplatí podceňovat. 12. 04. 2017

    Pojištění majetku je jeho vlastníky velmi často podceňováno. Většina lidí si myslí, že je zbytečné vydávat peníze za pojištění nemovitosti, protože ho stejně nevyužijí, a pokud by se jim přece jen něco s jejich majetkem stalo, pojišťovna jim škodu nezaplatí. Je to totiž častý mýtus, který se šíří z řad šetřílků, kteří buď nikdy žádné pojištění neměli,  a nebo si pojistili jen část svého majetku ve snaze ušetřit na pojistném co nejvíce. Když poté řešili nějakou škodní událost, bohužel zjistili, že jim škoda vznikla rizikem, které nemají pojištěno, protože by je pojistka stála o pár korun více.

  • Povinné ručení motocyklu na sezonu Povinné ručení motocyklu na sezonu 13. 10. 2016

    Všichni asi víme, že povinnost mít uzavřené povinné ručení platí i pro motocykly. Víte ale, že pojištění odpovědnosti z provozu jednostopého vozidla je možné sjednat pouze na část roku? Většina jezdců využívá svůj stroj pouze v době příznivého počasí a to nejčastěji v teplejších měsících roku, tak proč platit za povinné ručení motocyklu i přes zimu?

  • Povinné ručení Povinné ručení 31. 08. 2016

    Povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla má za cíl chránit třetí osoby jak na zdraví, tak na majetku v případě způsobení škody provozem vozidla. Ze zákona musí být pojištěno každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. V případě dopravní nehody jsou z povinného ručení hrazeny škody způsobené pojistníkem.